Emisionet

Opinion/ Berisha-Basha, kush do e drejtojë PD-në!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:35 - 14/12/21 |
Opi Nion

Është diskutuar të hënën  (13 dhjetor) në emisionin “Opinion”, mbi temën “Berisha-Basha, kush do e drejtojë PD-në”.

“Opinion” është fokusuar në përplasjet në Partinë Demokratike, pasi Grupi i Rithemelimit të PD i dalë nga Kuvendi i 11 Dhjetorit bashkë me ish-kryeministrin Sali Berisha ka hyrë në ambientet e selisë blu për të zhvilluar një mbledhje në kohën kur Lulzim Basha po zhvillonte një takim në selinë blu.

Lidhur me këtë ngjarje si dhe zhvillimeve të fundit në PD është diskutuar me të ftuar në studio:

  1. Enkelejd Alibeaj,
  2. Ergys Mertiri, Redi Shehu,
  3. Edit Harxhi,
  4. Artan Hoxha,
  5. Fatbardh Kadilli
  6. Në lidhje direkte:
  7. Oerd Bylykbashi
  8. Grigels Muçollari-Sekretar i përgjithshëm i FRPD

Në pjesën e tretë të “Opinion” është transmetur një material përmbledhës me deklaratat e ish-kryeministrit Berisha dhe Lulzim Bashës.

 

Pas