Emisionet

Opinion/ Atentat terrorist në Tiranë?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:36 - 24/10/19 |
el ida

Mbrëmjen e shkuar në programin “Opinion” u diskutuan pikëpyetjet që lidhen me një atentat terrorist të planifikuar në Tiranë në mars të vitit 2018, i cili u bë i ditur nga drejtori i policisë, Ardi Veliu mëngjesin e djeshëm.

Çfarë ishte dhe kë synonte ky atentat, sa real ishte, pse policia ndërhyri dhe e bëri publik rreth një vit e gjysëm pasi ka ndodhur dhe si shpjegohet se një atentat terrorist nuk ka deri më tani asnjë person të ndaluar dhe asnjë detaj konkret ishin disa nga çështjet e diskutuara nga Besfort Lamallari, Artan Hoxha, Ermal Vija dhe Mirela Milori.

Në pjesën e tretë të emisionit, u shfaq një intervistë e vitit 2018, ku Rudy Giuliani, një nga emrat e njohur të politikës amerikane, ish kryebashkiak i New Yorkut njëherësh avokati personal i presidentit Donald Trump ka folur për ardhjen e muhaxhedinëve në Shqipëri dhe rolin e tyre.

Video e plotë e emisionit:

 

Pas