Emisionet

Opinion, 11 janar 2023 /Arrestim në Ministrinë e Financave për 1.2 milionë EuroBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:40 - 12/01/23 |
Opi Nion

Në emisionin “Opinion” në pjesën e parë është trajtuar arrestimi i tre zyrtarëve të Ministrisë së Financave të cilët akuzohen për shpërdorim të parave të shteti me shumën 1.2 milionë Euro.

Është diskutuar mbi reagimet që po sjell drejtësia duke përfshirë dosjen e SPAK për ish-ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu mbi çështjen e Gërdecit.
Gjithashtu grabitja e zyrtares Alda Klosi në banesë nga pastruesja Rozeta Dobi.

Të ftuar : Artan Hoxha, Eni Ferhati, Enton Abilekaj, Iris Luarasi.

Në pjesën e dytë dhe të tretë është trajtuar një dokumentar pjesë e një serie të tillë në lidhje me përpunimin dhe tharjen e Kënetës së Maliqit në vitin 1946. Në tharjen e kësaj kënete kanë punuar të burgosur politikë duke përfshirë njerëz elitar./Opinion.al

Pas