Kronikë

Operacioni i përbashkët Shqipëri-Mali i Zi/ Sekuestrohet kokainë, pranga disa personaveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:41 - 24/11/22 |
Opi Nion

Një sasi e madhe kokaine është sekuestruar gjatë një operacioni të përbashkët mes autoriteteve të Malit të Zi dhe Shqipërisë.

Siç raportojnë mediat e Malit të Zi, lënda narkotike ishte fshehur në në thasë , ndërsa dërgesa kishte mbërritur në Portin  e Tivarit.

Inspektorët e Sektorit Kundër Krimit në bashkëpunim me Prokurorinë e Lartë të Shtetit dhe kolegë nga Shqipëria, kanë theksuar se e mbanin nën vëzhgim dërgesën derisa të vinte porositësi për ta marrë.

“Në operacion janë arrestuar disa persona, si dhe po kryhen kontrolle në një magazinë në pronësi të një prej të arrestuarve në territorin e Shqipërisë.”,-shkruajnë mediat në Malin e Zi./Opinion.al

Pas