Kronikë

Operacione anti-drogë në Kurbin, arrestohen dy persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:08 - 05/05/22 |
Opi Nion

Dy persona janë arrestuar nga Policia gjatë dy operacioneve policore të koduara “Gjormi” dhe “Fushë Malbardhë”.

Në kuadër të operacionit të koduar “Gjormi” është arrestuar në flagrancë shtetasi Ardjan Paja, 51 vjeç, banues në fshatin Gjormë,  pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, policia gjeti dhe sekuestroi fidanë të dyshuar narkotikë cannabis sativa, të kultivuar në kubikë.

Gjatë operacionit të koduar “Fushë Malbardhë” është arrestuar Erion Haxhiu, 51 vjeç, banues në fshatin Fushë Malbardhë, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në oborrin e banesës së tij, janë gjetur dhe sekuestruar 320 bimë të dyshuara narkotike cannabis sativa, të mbjella në tokë.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Kultivim i bimëve narkotike”.

Pas