Bota

OBSH: Vala e dytë e koronavirusit, 4 rregulla që duhen ndjekur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:52 - 20/09/20 |
Opi Nion

Bota po përgatitet për një valë të re të koronavirusit, ndërsa OBSH bën me dije se sjellja e valës së dytë është në duart tona.

Mund të evitohet ose të mbahet nën kontroll, por për këtë duhen ndjekur disa rregulla. Për drejtorin e përgjithshëm të OBSH, Tedros Adhanom Ghebreyesus, duhen bërë 4 gjëra: “Së pari të evitohen grumbullimet në masë. Së dyti të mbrohen të moshuarit dhe persona me patologji të rëna. Së treti të bashkëpunohet dhe të ndiqen këshillat e institucioneve, sikurse ndodhi në Itali. Dhe e katërta të bëhen testime”./Opinion.al

Pas