Politikë

Nxjerrja e listave sulm politik? Rama: Hidh gurin që të mos merren me bravën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:45 - 23/12/21 |
Opi Nion

Gjatë konferencës për shtyp nga Kryeministria, Rama ka hedhur dyshime se nxjerrja e të dhënave të pagave të mbi 637 mijë qytetarëve mund të jetë sulm politik.

Sipas Ramës kjo mund të jetë një mënyrë për të hequr vëmendjen nga situata që është krijuar në PD

Politik, jo politik, kjo nuk ka asnjë vlerë sepse qytetarët që janë të sëkëlldisur nga kjo duhet të dinë si mund të ketë ndodhur dhe që nuk duhet të jenë të shqetësuar për sigurinë e të dhënave të tyre. Përdorimi politik i kësaj ngjarje është në sytë e të gjithëve. T’ua bësh këtë njerëzve për të nxjerrë bravën nga çelësi apo për të futur çelësin në bravë dhe hedh gurin tënd që të mos merret njeri me bravën e çelësin, është një mundësi për t’i treguar njerëzve se deri ku mund të shkojnë bravaxhinjt e çelsaxhinjt“,-tha Rama.

Pas