Kryesore

“Nuk përbaltem për një të pavërtetë”, Alqi Bllako largohet nga komisioni hetimorBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:20 - 22/02/22 |
Opi Nion

Deputeti i PS Alqi Bllako ka refuzuar të dëshmojë në komisionin hetimor për inceneratorët. Duke argumentuar se për këtë cështje ka dëshmuar në SPAK dhe është sekret hetimor, Bllako është larguar nga komisioni.

Pjesë nga diskutimi

Tabaku: Nuk ka mundësi ta përdorësh këtë Komision si Foltore

Bllako: Kur u futa në politike e mora parasysh baltën që do hidhej mbi mua. Familja ime nuk ka pse të përbaltet për dicka të pavërtetë.

Tabaku: Unë sot jam vendosur në akuzë dhe  durova.

Bllako: Duhet të jeni më e kujdeshme. Ju falenderoj./Opinion.al

 

Pas