Bota

Nuk ishin marrë masa, tajfuni shkakton viktima në Korenë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:22 - 05/09/20 |
el ida

Një tajfun i fuqishëm goditi brigjet lindore të Koresë së Veriut.

Tajfuni shkaktoi viktima dhe dëme të mëdha materiale në disa zona.

Mediat vendase raportojnë se autoritetet lokale në disa nga zonat më të goditura nga tajfuni “Maysak” nuk kishin marrë masat e nevojshme dhe për këtë arsye ata do të mbanin përgjegjësi ligjore për humbjet e jetës dhe dëmet.

Gazeta shtetërore e Partisë së Punës raporton për persona të plagosur, por nuk tregon shifrat e vërteta të vdekjeve dhe personave të shpallur të humbur./Opinion.al

Pas