Kryesore

“Nuk i druhemi asgjëje”, Bërnabiç mbërrin në Mitrovicë, pritet nga serbëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:50 - 05/09/22 |
Opi Nion

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç ka mbërritur në Mitrovicën e Veriut, e shoqëruar nga drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën në qeverinë serbe, Petar Petkoviç.

Bërnabiç u prit nga përfaqësues të Listës Serbe, me në krye Goran Rakiçin si dhe nga përfaqësues të institucioneve që punojnë në sistemin e Serbisë.

Në takim u mblodhën edhe punonjës të institucioneve që financohen nga buxheti i shtetit serb. Ata mbanin në duar pankarta me fjalë përkrahëse, të tilla si: “Derisa e kemi presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe anën tonë, ne nuk i druhemi asgjëje”.

Kjo ishte vizita e parë e Bërnabiçit në Kosovë prej kohës kur zgjodh kryetare e Qeverisë serbe, në vitin 2017.

 

 

 

Pas