Aktualitet

Non grata nga SHBA/ Kreu i PD: Ja çfarë ndodh nëse do bëjnë një ligj anti-BerishëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:50 - 19/08/22 |
Opi Nion

Kreu i PD, Sali Berisha, në konferencën e përjavshme për mediat ka folur edhe për nismën e socialistëve për projektligjin që parashikon lënien jashtë Kuvendit të personave të shpallur non grata, si në rastin e tij.

Berisha tha se nëse mazhoranca do të bëjë një ligj anti Berishë, vrulli dhe hovi do të rritet.

“Në një tekst që kam parë unë nuk ekziston por i ftoj ta bëjnë. Ka standarte evropiane të qarta, ka rezoluta për për të gjitha këto, nëse do bëjnë një ligj anti Berishë, të provojnë, i siguroj se vrulli dhe hovi vetëm do të rritet. Në draftin e tyre që më kanë sjellë bashkëpunëtorët e mi ata kanë lustracionin”, tha Berisha.

 

 

Pas