Life Style

“Njerëzit do të jetojnë në hënë gjatë kësaj dekade”Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:30 - 21/11/22 |
Opi Nion

Gjatë kësaj dekade njerëzit do të mund të jetojnë në hënë sipas menaxherit të programit për anijen kozmike Orion në bordin e fluturimit Artemis 1, Hoëard Hu.

Ndërkohë, NASA vijon misionin që të gjej një vend të përshtatshëm për të “themeluar” jetesën e njerëzve në planete të tjera.

“Këto janë hapat që shpresojmë se do të lejojnë këtë aftësi në të ardhmen. I japim një tjetër mundësi një mundësi fëmijëve tanë, nipërit tanë dhe fëmijët e tyre”,-tha Hu.

Pas