-U tha në Opinion

“Njerëzit besojnë te opozita”, Kryemadhi: Nuk di të më ketë tradhtuar Meta dhe BerishaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:43 - 14/11/22 |
Opi Nion

Për deputeten e PL, Monika Kryemadhi protesta e 12 nëntorit tregoi që qytetarët besojnë në opozitarizmin e vërtet.

Kryemadhi tha në emisionin “Opinion” se Ilir Meta dhe Sali Berisha nuk tradhtojnë qytetarët, por sipas saj, opozita e vërtet janë qytetarët.

Deputetja foli dhe për primaret, për të cilat tha se është skeptike pasi kanë filluar vonë, duke theksuar se ato duhet të ishin mbajtur më parë pasi sjellin demokraci në partitë politike.

“Nuk di të më ketë tradhtuar Meta apo Berisha. Të jesh besë prerë sot është modernizëm. Opozita nuk është vetëm Meta apo Berisha, opozita është shumë më shumë. Për primaret jam skeptike pasi duhet të ishin bërë shumë kohë më parë se sjellin demokraci në partitë politike. në atë protestë u tregua besimi që kanë njerëzit te opozitarizimi i vërtetë. Ajo tregon që ka protestues bllok, ka të rinj..,mund të bësh dhe protestë me pensionist që i gënjen se të kamë rritur pensionet”,-tha Kryemadhi./Opinion.al

Pas