Aktualitet

Një pemë në kujtim të Klodian Rashës, i ati: Dhimbja ime u përgjysmua


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:20 - 26/01/21 |
Semiljana Azizi

Qazim Rasha, babai i të ndjerit Klodian Rasha, sëbashku me kryebashkiakun Erion Veliaj kanë mbjellë sot një pemë në Tiranë, në nder të 25-vjeçarit të vrarë nga një efektiv i forcave “Shqiponja” më 8 dhjetor të 2020-ës.

Në një mesazh për qytetarët, i ati i Klodianit falënderoj të gjithë njerëzit që e kanë mbashtetur pas humbjes së të birit, teksa ka falenderuar gjithashtu eshte kryebashkiakun Veliaj, duke thënë se ai bëri të mundur që dhimbja e tij të përgjysmohej.

Falënderoj nga zemra, që nga dita e parë deri në ditën e 50 të sotmet, të gjithë ata që na kanë nderuar. Falënderoj kryetarin e Bashkisë që bëri të mundur që dhimbja ime të përgjysmohet. Tirana është shpirti jonë, është zemra jonë, është krenaria jonë dhe kjo duhet mbajtur me ballin lart. Ta mbjellim një lule, jo ta dëmtojmë atë. Veprime të tilla i shërbejnë brezave. Do të jetë i paharruar emri i djalit tim, por edhe djali juaj do të krenohet nesër”, tha Qazim Rasha.

Kujtojmë që në të gjithë këtë histori dhe dalje mediatike, babai i Klodian Rashës me fisnikëri është përballur me humbjen e të  birit, teksa as lekët që qeveria i ka akorduar nuk i ka pranuar.

Lekët, Qazim Rasha i ka dhuruar për kurimin e një vogëlusheje./Opinion.al

Pas