Bota

Një 48-vjeçar vret tre policë në Francë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:19 - 23/12/20 |
Opi Nion

Tre punonjës policie janë qëlluar për vdekje me armë zjarri, ndërsa një tjetër mbeti i plagosur gjatë mbrëmjes në Francë.

Mësohet se efektivët kishin shkuar në banesën e 48-vjeçarit të armatosur pasi ishin njoftuar se një person po ushtronte dhunë në familje.

Mediat bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në fshatin francez Saint-Just , ku një grua ka kërkuar ndihmën e policisë për të shpëtuar nga dhuna e ushtruar nga bashkëshorti i saj.

Ndërkohë në momentin që policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes 48-vjeçari ka hapur zjarr ndaj tyre ku si pasojë kanë humbur jetën 3 efektivët, të moshës 21, 37 dhe 45 vjeç.

Ndër të tjera në media theksohet se pasi autori ka qëlluar mbi policët ka vënë zjarrin banesës, por fatmirësisht është arritur që të shpëtohet bashkëshortja e tij e cila qëndronte e fshehur në çatinë e shtëpisë. Ndërkohë, policia po punon për kapjen dhe identifikimin e autorit./ Opinion.al

Pas