Rajoni

Nis mbyllja e votimit në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:14 - 17/10/21 |
Opi Nion

Që nga ora 19:00 ka nisur mbyllja e vendvotimeve në Kosovë. Qytetarët në zgjedhjet lokale votuan për të zgjedhur kryetarët e rinj dhe përbërjet e reja të asambleve komunale për 38 komunat e Kosovës.

Këto ishin zgjedhje të rregullta lokale dhe të drejtë vote kishin 1 milion e 885 mijë e 448 votues.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve më herët tha se rezultatet paraprake pritet të publikohen mbrëmjen e sotme.

Pas