Aktualitet

Nis gara për kreun e SPAK/Adnan Xholi shpalos platformën,të pranishëm përfaqësues të SHBABëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:15 - 16/12/22 |
Opi Nion

Ka nisur gara për zgjedhjen e kreut të ri të SPAK. Aktualisht një nga prokurorët kandidatë në garë,  Adnan Xholi po shpalos platformën e tij para KLP.

Përfaqësues të SHBA janë të pranishëm në sallë. Po ashtu të pranishëm janë dhe delegacionit Komisionit Europian, dhe kryeprokurori Olsian Çela.

Kreu i ri i Strukturës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar do të zgjidhet mes tre prokurorëve, Adnan Xholi, Altin Dumani dhe Edvin Kondili./Opinion.al

Pas