Kronikë

Nga Suel Çela tek Ervis Martinaj, SPAK firmos urdhër-arrestet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:04 - 19/05/22 |
Opi Nion

SPAK ka firmosur urdhër arreste për disa personazhe të njohur të botës së krimit në disa qytetet të vendit.

Sipas “News 24”,  janë firmosur urdhër-arreste gjithashtu për Ervis Martinajn, Suel Çelën, dhëndrin e ish-kryebashkiakut të Elbasanit, Sokol Sanxhaktarin dhe K.Mehja.

SPAK ka kërkuar arrestimin e tyre dhe Gjykata e Posaçme më pas i ka miratuar urdhrat e arrestit. Janë firmosur mbi 55 urdhër kontrolle në ambiente të ndryshme si shtëpi, hotele apo vende të njohura si baza të grupeve. Personat e skeduar dyshohen për vrasje, rrëmbim personi dhe shantazhe.

Pas