Kronikë

Nga shpatat antike te shotgun-i, çfarë zbuloi policia në garazhin në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:47 - 08/04/22 |
Opi Nion

Një 38-vjeçar me inicialet E. M., është vënë në pranga nga policia në kuadër të operacionit të koduar “Vila”.

Duke u bazuar në informacionet e marra në rrugë operative, se një qytetar mbante armë zjarri në banesë, efektivët kanë organizuar punën dhe gjatë kontrollit të banesës së shtetasit E. M., në rrugën “Bajram Cela”, gjetën dhe sekuestruan, një armë gjahu shotgun, tre armë zjarri pistoleta me mulli, një pushkë sportive, tre armë antike, një krehër me municion luftarak, shtatë shpata antike, dy thika, një palë dylbi ushtarake dhe një armë zjarri “Sharrs”.

Këto armë shtetasi E. M., i kishte fshehur në garazhin në pronësi të xhaxhait të tij, shtetasit A. M.

38-vjeçari u arrestua në flagrancë, gjithashtu, po në kuadër të këtij operacioni, u shpall në kërkim shtetasi A. M., 58 vjeç, xhaxhai i shtetasit E. M., për veprën penale “Moskallëzimi i krimit”./Opinion.al

Pas