Aktualitet

Nga nënkryetarët tek Kryesia, struktura e re e Partisë së LirisëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:26 - 03/11/22 |
Opi Nion

Është prezantuar ditën e sotme struktura e re e Partisë së Lirisë.

Në një deklaratë për mediat, Silva Cako bëri me dije se Agim Nesho dhe Tedi Blushi janë riemëruar në pozicionet e tyre, respektivisht zëvendëskryetar dhe Sekretar i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë.

Ndërsa, nënkryetarët e Partisë së Lirisë mësohet se janë Petrit Vasili, Erisa Xhixho, Endrit Braimllari dhe Floida Kërpaçi.

Ndërkohë, Kryesia e Partisë së Lirisë përbëhet nga 25 anëtarë që janë:

 • Monika Kryemadhi
 • Agim Nesho
 • Elona Guri
 • Erisa Xhixho
 • Endrit Braimllari
 • Silva Caka
 • Eriona Bixha
 • Petrit Vasili
 • Ana Hazizaj
 • Edmond Panariti
 • Agron Çela
 • Tedi Blushi
 • Ardit Cela
 • Brunilda Paskali
 • Kejdi Mehmetaj
 • Nora Malaj
 • Genci Gjokutaj
 • Petraq Milo
 • Miranda Rira
 • Kristian Kina
 • Klevi Pojana
 • Aurela Agalliu

Dhe njëkohësisht edhe tre anëtarë të cilët për shkak të funksioneve që mbajnë në Partinë e Lirisë janë pa votim konkretikisht janë, Ilir Meta, Edmond Haxhinasto, Floida Kërpaçi.

Pas