Bota

New York, 1200 klientë në rradhë për një prerje që kushton 1000 dollarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:54 - 23/06/20 |
el ida

Maska, doreza dhe kontrollet e temperaturës janë bërë protokoll standard, para një prerje flokësh me çmim $ 1000, në sallonin e bukurisë në New York.

“Që nga momenti kur një klient paraqitet në sallon, ne i masim temperaturën ne hyrje,” – tha Suelyn Farel, shefja ekzekutive e sallonit.

‘Klientët vendosin çantën e tyre brenda një qese plastike. Ne u japim gjithashtu doreza individuale, që janë për telefonin, syzet. Sigurisht, të gjithë duhet të vendosin një maskë, dhe ne po ju rekomandojmë larjen e dorve dhe higjienizues,’- përfundoi ajo.

Lista e pritjes është e madhe. Rreth 1200 klientë kanë telefonuar, dërguar email dhe tekste vazhdimisht për të prerë, lyer flokët./Opinion.al

Pas