Bota

Nesër mbahet raund i 2 i bisedimeve Rusi-Ukrainë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:19 - 01/03/22 |
Opi Nion

Një raund i dytë i bisedimeve midis Rusisë dhe Ukrainës është planifikuar për nesër, e mërkurë 2 Mars.

Lajmi është publikuar nga The Guardian që citon agjencinë shtetërore ruse të lajmeve Tass.

Raundi i parë i bisedimeve u zhvillua pranë kufirit Bjellorusi-Ukrainë të hënën dhe përfundoi pas rreth gjashtë orësh. Ukraina ka thënë se ajo kërkon armëpushim të menjëhershëm dhe tërheqjen e trupave ushtarake ruse nga territori i saj.

Të dyja palët ranë dakord për një raund pasues në ditët në vijim.

Pas