Rajoni

Nëna e Caroline kërkon kujdestarinë e vajzës: Në Athinë do konsiderohet…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:04 - 24/06/21 |
Opi Nion

Nëna e Caroline ka kërkuar kujdestarinë e vajzës së vogël Lydia.  Bëhet me dije nga mediat e huaja se avokati i saj ka deklaruar se kanë paraqitur kërkesë para prokurorit për kujdestarinë ekskluzive të saj, pasi theksoi se në Athinë ajo do të paragjykohet si vajza e një vrasësi.

“Ne erdhëm sot për të paraqitur një kërkesë për kujdesin ekskluziv të Lydia-s së vogël nga nëna e Caroline, sepse është mjedisi më i përshtatshëm pasi në Athinë Lydia e vogël do të jetë vajza e vrasësit dhe në Alonissos fëmija që humbi nënën e tij“, tha avokati i familjes së Caroline, Thanassis Harmanis jashtë gjykatave.

Gjithashtu ai u shpreh se është informuar edhe në lidhje me raportet e punonjësve sociale dhe ata janë pozitivë në lidhje me këtë çështje.

“Unë u informova se raportet e punonjësve socialë nga Alonissos janë pozitive,” shtoi ai, duke iu referuar hulumtimit të kryer nga shërbimet sociale kompetente në mjedisin e të dy familjeve./Opinion.al

Pas