Kronikë

Në kërkim ndërkombëtar nga drejtësia spanjolle, kapet në Vlorë 41-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:31 - 05/05/22 |
Opi Nion

Policia e Vlorës ka vënë në pranga me qëllim ekstradimi, një shtetas i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për kultivim dhe trafikim të narkotikëve.

Mësohet se është arrestuar shtetasi:

K.D., 41 vjeç, banues në lagjen “24 Maji”, Vlorë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi autoritetet gjyqësore spanjolle, me vendimin e datës 14.12.2020, kanë lëshuar urdhër arresti ndërkombëtar, për veprat penale “Trafikimi i lëndëve narkotike” dhe “Kultivim i bimëve narkotike”, parashikuar nga Kodi Penal i Spanjës.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me autoritetet ligjzbatuese spanjolle, vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Spanjës./Opinion.al

Pas