Aktualitet

Ndryshon ora, akrepat kthehen 60 minuta pas


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:14 - 25/10/20 |
Opi Nion

Akrepat e orës këtë të diel lëvizën një orë prapa. Në orën 03:00, akrepat u kthyen pas për 60 minuta për t’u vendosur në orën 02:00.

Në këtë mënyrë rikuperojmë orën që “humbëm” në fund të marsit duke vijëzuar orët me lëvizjen e diellit. Do të flemë një orë më shumë në mëngjes, por do të humbasim një orë dritë natyrale në mbrëmje.

Ky mund të konsiderohet dhe ndryshimi i fundit i orës, pasi shumë vende vitin tjetër do të zgjedhin nëse do të mbajnë orën ligjore apo atë diellore për gjithë vitin./ Opinion.al

Pas