Kryesore

Liga e Kombeve/ Shqipëria humbet me Izraelin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:34 - 14/10/18 |
b.f

Shqipëria u mund 2 – 0 nga Izraeli mbrëmjen e së dielës në ndeshjen e vlefshme për kompeticionin Liga e Kombeve, duke u dhënë një goditje të fortë shpresave për të dalë të parët në grup.

Një gol i Tomer Hemed në minutën e 8’ dhe Dia Saba në minutën e 83’ i dhanë tri pikë shumë të vlefshme Izraelit, i cili tashmë udhëheq grupin 1 të Ligës C.

Pas tri ndeshjeve, Shqipëria renditet e fundit në grup, me pikë të barabarta me Skocinë, e cila ka një ndeshje më pak se Shqipëria.

Më 17 Nëntor, Shqipëria pret Skocinë për ndeshjen e fundit në grup.

Pas