Politikë

Ndërtimet pa leje/ Vasili: Rama shqeu Tiranën ne mënyrë monstruoze, bën sikur…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:56 - 10/09/22 |
Opi Nion

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka reaguar pas vendimit të qeverisë për nisjen e aksionit për konfiskimin e kateve shtesë pa leje të ndërtesave.

Përmes një statusi në rrjertin social “Facebook”, Vasili akuzon Ramën se “shqeu” Tiranën në mënyrë monstruoze pa kthim.

Sipas tij, shkatërrimi i Kodrës së Liqenit është 200 metra nga zyra e tij por Vasili thotë se Rama nuk flet sepse ia kanë “qepur gojën”.

  “Trajektorja e Edi Rames nga batakçiu tek vandali e ne fund tek mashtruesi dhe anasjelltas!

Edi Rama shkatërroi dhe shqeu Tiranën ne mënyre monstruoze dhe pa kthim.

Shkatërrimi i Kodrës së Liqenit është aty, as 200 metra nga zyra e tij pas Stadiumit Air Albania, por batakçiu nuk flet dot ja kane qepur gojën.

Tani zagarepset me mashtrime sikur sapo u ngrit nga gjumi dhe pa ndërtimet pa leje.

Ptu kryeministër i paturp, qe lëviz nga batakçiu tek vandali dhe përfundon te mashtruesi!”, shkruan Petrit Vasili.

Pas