Bota

Ndërpret edicionin e lajmeve, moderatori: Nuk kemi marrë rrogën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:10 - 24/06/21 |
Opi Nion

Video e një moderatori të një televizioni në Zambia, të Afrikës është bërë viral në rrjet.

Moderatori ndërpreu transmetimin e drejtpërdrejtë të lajmeve dhe u shpreh se nuk kishin marrë rrogat. Të shtunën në mbrëmje, Kabinda Kalimina ishte duke lexuar lajmet kryesore në Neës TV KBN kur bëri një akuzë të papritur në transmetim.

Kalimina tha gjatë transmetimit të drejtpërdrejt: “Unë punoj zonja dhe zotërinj. Ne jemi qenie njerëzore. Ne duhet të paguhemi.”

“Nuk jemi paguar,” shtoi ai, duke iu referuar vetes dhe kolegëve të tjerë që punojnë për KBN TV./Opinion.al

Pas