Aktualitet

Ndahet nga jeta në moshën 86-vjeçare humoristi shkodran, Paulin Preka


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:12 - 04/09/21 |
Opi Nion

Mjeshtri i Madh i humorit shkodran dhe mbarë shqiptarë, Paulin Preka ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare.

Kolosi i humorit shqiptar ka ndërruaj jetë në Itali, ku jetonte prej vitesh me familjen e tij.

Paulin Preka është pjesë e asaj kaste aktorësh të mëdhenj të humorit, të cilët shënjuan emrin e tyre në historinë e artit shqiptar. Mësohet se Preka u nda nga jeta pas një sëmundje.

Aktori i humorit Preka numëron me dhjetëra role në teatër dhe kinematografi, ndërsa ka spikatur me estradën e Shkodrës në rang kombëtar dhe ndërkombëtar.

Pas