Aktualitet

Ndahet nga jeta ish-kryebashkiaku i Elbasanit, Engjëll Dakli


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:06 - 04/12/20 |
Opi Nion

Ish-kryebashkiaku i Elbasanit Engjëll Dakli është ndarë nga jeta në moshën 66-vjeçare, pasi ishte prekur nga koronavrusi.

Mësohet se Dakli po kurohej në Turqi, por gjendja e tij ishte përkeqësuar së fundi dhe nuk ka arritur ta fitojë betejën me sëmundjen. Dakli ka mbajtur në periudhën 1994 – 1996 detyrën e Ministrit të Punës dhe Përkrahjes Sociale, ndërsa në periudhën 1996 – 2000 ka qenë  Kryetar i Bashkisë Elbasan./Opinion.al

Pas