Politikë

Nard Ndoka arrin marrëveshjen me Bashën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:30 - 24/02/21 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka ka arritur dakordësinë me kryedemokratin Lulzim Basha për t’u bërë pjesë e marrëveshjes së opozitës për të dalë si një koalicion i përbashkët në zgjedhjet e 25 Prillit.

Më herët Ndoka nuk e kishte pranuar marrëveshjen me Bashën pasi nuk ishte dakord me numrin e tij në listën e kandidatëve të Shkodrës, por duket se gjithçka është zgjidhur.

Ndërkohë takimet në selinë e PD po vazhdojnë mes Partisë Demokratike dhe partive të tjera opozitare për të konktretizuar marrëveshjen e hartuar.

Pas