-Jetë dhe Stil

Napoletanët thyejnë rekordin Guiness! Krijojnë një picë 2 km të gjatë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:59 - 19/05/16 |
b.f

Krijuesit e picave napoletanë u përpoqën të thyenin rekordin Guiness në botë .

Ata kanë krijuar dje një pizza plot 2 kilometra të gjatë, përgjatë bregdetit të Napolit.

Plot 100 shefa të talentuar kanë shpenzuar 11 orë për ta përgatitur këtë picë gjigante tradicionale napoletane.

Kështu ka bërë publike Huffingtonpost.

posti

Përktheu për Opinion.al/Adela zeneli

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas