Sport

Mposht Atalantën, Lazio fiton Kupën e Italisë


               Publikuar në : 23:11 - 15/05/19 |
Opi Nion

Lazio ka mposhtur me rezultatin 2-0 Atalantën, duke fituar Kupën e Italisë.

Golat për skuadrën ku luan edhe portieri i kombëtares sonë, Strakosha, u shënuan nga Milinkovic-Savic (82′) dhe Correa (90’).

Lazio ka fituar Kupën e Italisë për herë të 7 në histori, ndërsa fitorja e mbrëmjes së sotme, siguron pjesëmarrjen saj në sezonin e ardhshëm në Europa League./ Opinion.al E.Xh.

Pas