Aktualitet

Moti sot, reshje shiu në pasdite


               Publikuar në : 08:29 - 17/05/19 |
xhu lia

Shqipëria do të vijojë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash deri në mesditë ku më pas pritet një zhvillimi i vranësirave ku do të ketë reshje shiu në të gjithë vendin.

Temperaturat do të vijojnë në rritje, dhe vlerat ekstreme do të variojnë  7 gradë Celsius në mëngjes në zonat malore dhe maksimumi në mesditë në 24 gradë Celsius në zonat e ulëta. Era do të fryjë me shpejtësi 35 km/h duke shkaktuar në det dallgëzim 3 ballë./Opinion.al/

Pas