Kryesore

Moti për sot, 19 gusht 2019


               Publikuar në : 08:02 - 19/08/19 |
Opi Nion

Orët e paradites mbeten në ndikimin e motit të kthjellët në të gjithë vendin, përjashtuar zonat veriore ku do të ketë vranësira të lehta. Parashikohet që gjatë pasdites bregdeti dhe zonat e ulëta të vijojnë me kthjellime duke lënë me kthjellime dhe vranësira të shpeshta të gjithë zonën malore lindore.

Temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuara në të dy vlerat termike duke luhatur nga 14 °C deri në 35 °C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 38 km/h në drejtim Perëndimor-Veriperëndimor duke sjellë në det dalgëzim 2-3 balllë./ Opinion.al E.Xh.

Pas