Kryesore

Moti për ditën e sotme 9 Dhjetor 2019


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:08 - 09/12/19 |
xhu lia

Moti do të jetë fillimisht me kthjellime dhe mjegull në verilindje, pasdite vranësirat do të shtohen duke rikthyer rreshjet e shiut në zonën e Ultësirës perëndimore.

Era do të jetë me drejtim kryesor nga kuadrati i Jugut (S) me shpejtësi të lartë 10-20 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5-2,0 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore 2/12°C

Zonat e ulëta  4/18°C

Zonat bregdetare 8/18°C/Opinion.al/

Pas