Bota

Mot i keq dhe det i trazuar, shtyhet nga NASA misioni i SpaceX në hapësirë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:34 - 31/10/21 |
Opi Nion

Nisja e anijes Dragon 3 të SpaceX me katër persona në bord është shtyrë për të mërkurën, 3 nëntor.

Vendimi u mor nga NASA dhe kompania e Elon Musk për shkak të kushteve të vështira të motit, me erëra të forta dhe det të trazuar përgjatë trajektores së parashikuar të raketës Falcon 9.

Pas