Aktualitet

Mitsotakis në Derviçan, Rama-banorëve: Ju thashë që do t’ua sjellBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:02 - 22/12/22 |
Opi Nion

Kryeministri grek Kyrakios Mitsotakis është ndalur në Dropull, në kuadër të vizitës së tij në jug të vendit.

Ai është pritur në Derviçan të Dropullit nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Shumë banorë të zonës dolën për të takuar kryeministrin e Greqisë, teksa e pritën me brohoritje dhe duke folur në gjuhën greke.

Ndërsa, Rama u kujtoi banorëve se u kishte thënë se do e sillte Mitsotakis në këtë zonë.

“A ju thashë që do t’ua sjell, e solla? Sa kohë kishte pa ardhur?”, ishin fjalët e kreut të qeverisë drejtuarve banorëve.

Ndërsa, gjatë fjalës së tij në Himarë, pasi vizitoi shkollën “Omiros”, Mitsotakis u shpreh se minoritarët që jetojnë në Shqipëri do të kenë mbështetjen e shtetit grek.

Pas