Aktualitet

Ministrja Kushi merr dozën e dytë të vaksinës anti-Covid


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:36 - 27/06/21 |
Opi Nion

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka marrë dozën e dytë të vaksinës anti-Covid. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ministrja përmes një postimi në rrjetet sociale, teksa nënvizon edhe rëndësinë e vaksinimit për të fituar këtë betejë të vështirë.

“Jam e kënaqur sot që mora dozën e dytë të vaksinës anti-COVID” shprehet Kushi dhe falënderon të gjithë personat e përfshirë në këtë fushatë vaksinimi masiv, veçanërisht mësuesit dhe pedagogët.

Sipas saj, vaksinimi është mjeti më i mirë për ta fituar përfundimisht këtë betejë, për një verë plot diell dhe buzëqeshje, si dhe një vit të ri shkollor e akademik të suksesshëm./Opinion.al

Pas