Sport

Milot Rashica ka një fanellë për çdo tifoz shqiptar në stadium


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:17 - 23/11/15 |
b.f

 

Milot Rashica është në sezonin e tij të parë në Holandë dhe askush nuk e priste që të shpërthente kaq shpejt, por tashmë kosovari po mahnit me lojën e tij. Sipas Sporta.al, titullar fiks te Viteshe, Rashica është një pikë kyçe edhe te Shqipëria U21 dhe së shpejti e pret kombëtarja e madhe, ndërkohë që edhe nëpër stadiumet e Holandës po shfaqen gjithnjë e më shumë tifozë shqiptarë, vetëm e vetëm për të ndjekur Rashicën. Siç shihet edhe në foto, anësori ofensiv pas një takimi ia ka dhuruar fanellën e vet një tifozi që kishte shpalosur një flamur shqiptar në stadium. Nëse kjo gjë ndodh në çdo ndeshje, Rashica nuk do të ketë asnjë fanellë kujtim nga ky sezon fantastik në Holandë, por përkundrazi, do të duhet të porositë edhe disa fanella shtesë.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas