Aktualitet

Meta uron PD për Primaret, thirrje qytetarëve: Nesër të gjithë bashkë në BulevardBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:46 - 05/12/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka uruar Partinë Demokratike për procesin e Primareve që u mbajt të dielën, nga ku dolën kandidatët për kryetarë bashkie që do garojnë për zgjedhjet lokale të 14 majit për opozitën.

Në një postim në rrjetin social “Facebook”, Meta primaret janë një hap i madh përpara.

Më tej ai është ndalur te protesta e opozitës e ditës së nesërme. Meta thote se nesër do jemi të gjithë bashkë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në mbrojtje të Kushtetutës, lirisë dhe demokracisë.

“Shumë urime për Partinë Demokratike për procesin transparent, civilizues dhe në interes të demokracisë direkte të Primareve. Një hap i madh përpara!Nesër të gjithë bashkë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në mbrojtje të Kushtetutës, lirisë dhe demokracisë!”-shkruan Meta.

Kujtojmë se me datë 27 Tetor, dy liderët Sali Berisha dhe Ilir Meta nënshkruan marrëveshjen e bashkëpunimit për të dalë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet vendore të 14 Majit 2022.

Pas