Kryesore

Meta: Pas 25 vitesh do rikthehem si presidentBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:06 - 25/07/22 |
Opi Nion

Ish-presidenti Ilir Meta, në Konventën e mbajtur në Pallatin e Kongreseve është shprehur se do t’i rikthehet sërish postit të presidentit.

Gjatë fjalës së tij, Meta premtoi se pas 25 vitesh do të rikthehet për t’u bërë për herë të dytë President i Republikës së Shqipërisë.

Na duhet shumë punë duke nisur nga sot e duke vazhduar përgjatë gjithë Gushtit që të kemi një Vjeshtë ripërtëritëse për demokracinë, për llogaridhënien, për të rinjtë e saj. Dje, siç kisha bërë premtimin publik, dorëzova sipas Kushtetutës dhe afatit detyrën më të lartë në këtë shtet, atë të Presidentit të Republikës. Përfundova mandatin e parë si President dhe në këtë mënyrë pata dhe eksperiencën e të provuarit të 3 pozicioneve më të larta në këtë shtet. Dikush më pyeti, nga këto të treja ku je ndjerë më mirë? Pa asnjë diskutim në detyrën e Presidentit të Republikës së Shqipërisë. Dhe mezi pres të rikthehem pas 25 vitesh për të përmbushur mandatin e dytë sipas Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë. Dhe deri atëherë do na duhet të gjithëve të bëjmë shumë punë që Shqipëria të jetë një vend normal, që Shqipëria të ketë një qeverisje normale”,-tha Meta.

Pas