Kryesore

Meta: Isha i infektuar me COVID-19, kur…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:06 - 07/04/21 |
Opi Nion

Presidenti Ilir Meta ka zbuluar se ka qenë infektuar me COVID-19. Ai tha se ka qenë i infektuar gjatë kohës kur u zhvilluan protestat për Klodian Rasha, i cili u qëllua me armë për vdekje nga një efektiv policie.

I ndalur tek, greva në Aeroportin “Nënë Tereza” me ta iu bëri thirrje kontrollorëve dhe qeverisë që të zhvillojnë një mbledhje për të gjetur gjuhën e dialogut, pasi këto veprime cenojnë sigurinë kombëtare.

 “Siç iu kam thënë edhe kontrollorëve, për shkak të pandemisë, duhet të jeni realist tek zgjidhja. Paga sa vendet e rajonit duhet të japim, që siguria kombëtare të mos cenohet. Tensioni është marrëzi. Ftoj ambasadorët e huaj që të bëjmë konferencë online dhe të gjejmë zgjidhje. Kur bëheshin protestat për vrasjen e Klodian Rashës nga policia, isha tek Rezidenca e Presidencës, i infektuar me Covid. Kur Stresi me një thirrje po rrëzonte qeverinë, Rama më akuzonin mua se nxisja minorenët. Kontrollorët kanë të drejtë për zgjidhje. Zgjidhje daneze nuk ka, por si në Kosovë e në Maqedoni të Veriut ka”,-deklaroi Meta./ Opinion.al

Pas