-Jetë dhe Stil

Meshkujt duhet të pinë birra, për një seks më të mirë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:55 - 30/10/15 |
root

Një gotë birrë mund të përmirësojë pritshmëritë seksuale te burrat. Sipas Kat Van Kirk, ashtu ja cilat janë 4 efektet pozitive që ju përmirësojnë shëndetin, por edhe marrëdhënien në shtrat.

Birra mund të ulë rrezikun e prishjes së parakohshme. Birrat e zeza në veçanti, kanë efektin e një afrodiziaku dhe mund të ndikojnë në ereksionin e mashkullit.

Birrat e zeza përbajnë një sasi të madhe hekuri, duke rritur prodhimin e emoglobinës.

31% e konsumatorëve të birrës sipas një hulumtimi kanë një rrisk më të ulët, që të vuajnë nga sëmundjet kardiovaskulare.

Bëni kujdes me probiotikët e vitaminës B që ndodhen në përmbajtjen e birrës, pasi kontribojnë në shëndetin e mirë të njeriut, por zgjerojnë edhe stomakun.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas