Aktualitet

Mesdita sjell reshje intensive ne vend, parashikimi i motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:18 - 09/12/21 |
Opi Nion

Dita e sotme nis me vranësira të dendura në zonat perëndimore, por intervale me kthjellime paraqiten zonat e ulëta dhe malore. Ndërsa, mesdita dhe orët vijuese do të sjellin sërish një sistem të fuqishëm me vranësira, i cili do të gjenerojë reshje mesatare dhe intensive në të gjithë vendin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes duke shënuar -1°C në verilindje po ashtu rritje sjellin edhe orët e mesditës duke ngjitur maksimumin në 15°C.

Era do të fryjë mesatare deri e forte me shpejtësi 75 km/h nga drejtimi permanent Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 6 ballë./Opinion.al

 

Pas