Kronikë

Merret vendimi, çfarë do të ndodhë me fëmijët e Marsida Qatjas?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:58 - 17/10/19 |
el ida

Gjykata e Kavajës ka pranuar kërkesën e Prokurorisë, dhe ka caktuar masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për Marsida Qatjan për përshtatje të ambienteve për përdorim droge, pas vrasjes së Dritan Haxhollit në banesën e saj.

Gjithashtu mësohet se vogëlushi dy-vjeçar i cili ndodhej me të ëmën në shtëpi natën kur ndodhi përplasja me armë do të ketë kujdestari të përbashkët, Marsidën dhe prindërit e saj.

Ndërsa dy fëmijët e tjerë djali 14 vjeç dhe vajza 10 vjeç, do të qëndrojnë me të atin e tyre, bashkëshortin e parë të Marsidës./Opinion.al

Pas