Aktualitet

“Merkel nuk ua ka borxh”/ Gazetarët nga Kosova ‘revoltohen’ me Ramën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:04 - 14/09/21 |
Opi Nion

Gazetarët nga Kosova nuk janë lejtuar të bëjnë pyetjet e tyre në konferencën Rama-Merkel në zhvilluar ditën e sotme në Tiranë.

Në fund të intervistët, teksa është lajmëruar mbyllja e konferencës, ata kanë shprehur revoltën e tyre duke iu drejtuar Ramës se janë dhe ata prezent në sallë.

Rama ndërkohë ua ktheu se Merkel nuk u kishte borxh kohën.

Gazetarët: Mediat e Kosovës…Zoti Rama, jemi dhe ne këtu.

Edi Rama: Shumë faleminderit, Kjo ishte axhenda. Me mua bashkë por kancelarja nuk iu ka asnjë borxh.

Pas