Life Style

Melani dhe Donald Trump në tension, ja shenjat që i nxorrën zbuluar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:38 - 23/04/19 |
el ida

Gjuha e trupit mes Donald Trump dhe Melania ka qenë shpeshherë në qendër të vëmendjes, sepse jo rrallë herë ka treguar se marrëdhënia mes tyre ka qenë e tensionuar.

Një eksperte e gjuhës së trupit, Blanca Cobb ka analizuar për revistën “Comsopolitan” me kujdes sjelljen e tyre, gjatë komunikimit që patën për Festën e Pashkëve. Në një analizë të detajuar ekspertja tregon se çfarë vuri re gjatë festimeve me publikun.

Mollëzat

Teksa Donald qëndronte para turmës për të prezantuar eventin e organizuar nga Melania, mollëzat e tyre ishin shumë lart duke treguar se ata ishin vërtet të lumtur me mënyrën se si po shkonin gjërat në atë moment. Blanca, ekspertja e trupit gjithashtu vuri në dukje se duart e tyre dukeshin të relaksuara. Për sa i përket gjuhës së trupit, këto janë shenja të mrekullueshme, por gjatë pjesës tjetër të mëngjesit ka patur disa momente që do t’ju japin sinjale për të dyshuar.

Shtrëngim i forcuar duarsh

Teksa të dy ecnin, Donald tentoi të kapë dorën e Melanisë. Kjo e fundit sheh përtokë, asnjëri nuk qesh. Mes tyre nuk kishte një ndërveprim të vërtetë, shprehet ekspertja e gjuhës së trupit.

Shpatullat

Sapo Melania do të t’i frynte bilbilit ajo ul njërën shpatull dhe përkulet nga Donaldi. I jep atij një buzëqeshje të rreme, por gjithsesi shoqërore.

Distanca

Në përpjekje për të folur pa u afruar shumë me njerëzit, Donald u sigurua që të mbante Melanian në një distancë të konsiderueshme. Sipas ekspertes kjo tregon që ka një tension mes tyre. Pavarësisht të gjithave, Melania ka një aftësi për të patur një buzëqeshje në fytyrën e saj gjatë gjithë kohës./Opinion.al

 

 

 

Pas