Sociale

“Më rrahu dhe abuzoi me egërsi”, rrëfim i shqiptares për përdhunuesin grek


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:59 - 07/06/20 |
Opi Nion

“Ai më rrahu, abuzoi me egërsi, më bëri video dhe më kërcënoi të më vriste”. Ka qenë ky rrëfimi i shqiptares që u përdhunua pak kohë më parë në Korfuz, nga Dimitris Aspiotis, i cilësuar si “përbindëshi  i Kavos”, pikërisht për shkak të sjelljes së tij dhe dënimeve të mëparshme për përdhunimin e disa grave.

Emisioni “Me ty” ka cituar deklaratat e 34-vjeçares për policinë, ndërsa ka rrëfyer ngjarjen.

Sipas programit grek, i akuzuari u shfaq në shtëpinë ku ajo po qëndronte me partnerin e saj pasditen e 4 majit.

“Unë e kuptoj kush është ai sepse është mik me partnerin tim në Facebook. Unë nuk e doja atë burrë në shtëpinë time, sepse mësova se ai kishte përdhunuar dy gra angleze në të kaluarën. Isha në gjumë dhe papritmas u zgjova. Pashë që partneri im nuk ishte ne shtëpi. Dikush trokiti në derë kur e hapa pashë këtë person. U largua dhe pas pak u kthye përsëri.  Më tha se partneri im kishte pirë dhe ishte dehur dhe ne duhej të shkonim ta merrnim. Ne ecëm për një kohë të gjatë dhe ai më ndërroi rrugën duke me kaluar nga një rrugë e ndotur. Aty unë u tremba, më nisi ankthi dhe pyesja me vete se ku shkonim. Në këtë moment më kapi për flokësh dhe më goditi disa herë në kokë” , mësohet të ketë thënë shqiptarja në polici për fillimin e sulmit nga 47-vjeçari. Mandej ajo kishte treguar se ai e çoi në fshat në një kasolle dhe të nesërmen e përdhunoi.

Duke folur në emisionin “Me ty”, avokati i 47-vjeçarit përcolli mendimin e të pandehurit se ai ishte i pafajshëm. 47-vjeçari pretendon se akti seksual ishte konsensual dhe se ai po ndiqet penalisht për të kaluarën e tij gjyqësore, si nga media greke ashtu edhe nga ajo britanike.

“Ai ka vuajtur dënimin e tij dhe po përpiqet të bëjë një fillim të ri,” tha avokati i 47-vjeçarit për klientin e tij.

Pas