Kronikë

Me duart në kokë duke qarë,momenti kur djali merr vesh vdekjen e gruas dhe babait


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:27 - 12/04/22 |
Opi Nion

Ky është momenti kur Fatjon Hoxha, mëson lajmin e hidhur se babai i tij 61-vjeçari Xhevahir Hoxha ka vrarë bashkëjetuesen e tij 30-vjeçaren Merushe Hazizi dhe më pas është vetëvarur.

Sikurse shihet në foto i riu vë duart në kokë dhe qan ndërsa një një familjar i qëndron afër dhe e ka kapur nga krahu.

30-vjeçarja Merushe Hazizi, nënë e 3 fëmijëve,  u vra këtë të martë nga vjehrri i saj, Xhevahir Hoxha, në fshatin Vidhishtë të Roskovecit, pasi ai nuk ishte dakort për marrëdhënien që djali i tij kishte ndertuar.

Më herët dëshmoi edhe gruaja e Xhevahir Hoxhës. Ajo tha se i shoqi dhe bashkëjetuesja e djalit kishin konflikte të vazhdueshme. Sipas saj 61-vjeçari deklaronte në fshat se do ta vriste nusen, por shton se vetë asaj nuk ia merrte mendja se ai do ta bënte këtë veprim të rëndë.

Pas